Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Wady postawy to zaburzenia pozycji ciała, które powodują odchylenie od naturalnej linii osiowej ciała. Można je zauważyć poprzez nieprawidłową postawę. Taką jak zgarbienie, wygięcie pleców, wypuklenie brzucha. Ponadto innych nieprawidłowości w sposobie stania czy chodzenia. Wady postawy mogą powodować czynnikami genetyczne, styl życia, a także czynniki zewnętrznymi. Takie jak nieodpowiednie obuwie czy siedzenie w nieprawidłowej pozycji. Mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, takich jak bóle pleców, trudności w oddychaniu czy zmęczenie mięśni. W niektórych przypadkach, wady postawy wymagają leczenia, takiego jak korekcyjne ćwiczenia fizyczne, terapia manualna, wkładki ortopedyczne, gorsety lub operacje. Dlatego ważne jest, aby uważać na naszą postawę i starać się utrzymać ją w sposób prawidłowy. Dlaczego? Po to, aby uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych.

Przeczytaj również: Rehabilitacja dla seniorów

Wady postawy – najnowszy film na moim kanale na youtube!


Zachęcam wszystkich do obejrzenia mojego filmu na YouTube! Jeśli masz wątpliwości dotyczące swojej postawy lub cierpisz na skoliozę, ten film jest dla Ciebie.

W moim materiale przedstawiam nie tylko podstawową wiedzę na temat skoliozy i wad postawy, ale również praktyczne wskazówki dotyczące poprawy i utrzymania zdrowej postawy. Dowiesz się, jak rozpoznać wady postawy, zidentyfikować skoliozę i jakie są potencjalne skutki dla Twojego zdrowia.

Co czyni ten film wyjątkowym? Opieram się na solidnych podstawach naukowych i swoim doświadczeniu w pracy z pacjentami z wadami postawy. Moje rady i techniki terapeutyczne są rzetelne i sprawdzone.

Nie trać czasu na poszukiwanie informacji w Internecie. Odwiedź mój kanał na youtube i odkryj tajniki zdrowej postawy oraz skuteczne metody redukcji skrzywień kręgosłupa. Zyskasz wiedzę, która pomoże Ci w budowaniu silnego i zdrowego ciała.

Najczęstsze rodzaje wad postawy

Istnieje wiele rodzajów wad postawy, ale poniżej wymieniam najczęstsze z nich:

  1. Kifoza – to wada postawy charakteryzująca się zaokrągleniem górnej części pleców. To powoduje, że ramiona krzyżują się a głowa pochyla się do przodu.
  2. Skolioza – to boczne skrzywienie kręgosłupa, które powoduje, że jedna strona jest wygięta, a druga strona jest spłaszczona.
  3. Lordoza – to wada postawy, w której kręgosłup jest nadmiernie wygięty do wewnątrz w odcinku lędźwiowym. To powoduje, że brzuch jest bardziej wypukły niż zwykle.
  4. Płaskostopie – to wada postawy charakteryzująca się spłaszczoną stopą, która nie ma naturalnego łuku.
  5. Nogi koślawe lub szpotawe – to wada postawy, w której nogi są skierowane na zewnątrz (nogi koślawe) lub na wewnątrz (nogi szpotawe).

Wszystkie te wady postawy mogą powodować bóle pleców, zmęczenie mięśni, problemy z oddychaniem, a także prowadzić do innych problemów zdrowotnych, jeśli nie zostaną odpowiednio zdiagnozowane i leczone.

Wady postawy – fizjoterapia

Wady postawy mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania wady. Nieprawidłowa postawa powoduje nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała, co może prowadzić do nadmiernego obciążenia niektórych mięśni i stawów oraz do napięcia innych, co w konsekwencji prowadzi do bólu i dyskomfortu.

Fizjoterapia Poznań jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia wad postawy. Fizjoterapeuci specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, w tym z wadami postawy. Masaże mięśniowe mogą pomóc w redukcji napięcia mięśniowego, poprawie krążenia krwi i poprawie elastyczności mięśni, co pomaga w poprawie postawy. Fizjoterapeuci wykorzystują różne techniki masażu, takie jak masaż klasyczny, masaż sportowy, masaż głęboki, aby zredukować ból i napięcie mięśniowe.

Ponadto jednym z głównych elementów fizjoterapii w leczeniu wad postawy są ćwiczenia wzmacniające mięśnie, które pomagają poprawić postawę. Natomiast elektroterapia może pomóc w redukcji bólu, zmniejszeniu stanów zapalnych i poprawie krążenia krwi, co przyczynia się do poprawy postawy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *