Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Masaż to zabieg wykorzystujący różne rodzaje kontaktu fizycznego w celu odprężenia, ożywienia i uzdrowienia ciała. Jest stosowany w leczeniu szerokiego zakresu problemów ze zdrowiem emocjonalnym i fizycznym. Istnieje wiele różnych rodzajów masażu, z których każdy ma zupełnie inne pochodzenie i cel. Mogą koncentrować się na łagodzeniu bólu mięśni, zwiększaniu poziomu energii, poprawie kondycji fizycznej lub po prostu pomagają się zrelaksować.

Masaż poprawia samopoczucie na wiele sposobów i może mieć pozytywny wpływ na całe ciało – kości, mięśnie, serce, skórę, oddychanie, trawienie i zdrowie psychiczne.

Skontaktuj się – porozmawiajmy o Twoich zdrowotnych potrzebach!

Masaż – podstawowe zalety

  • odpręża zmęczone lub napięte mięśnie,
  • zwiększa krążenie krwi,
  • stymuluje głębokie krążenie, zarówno krwi, jak i limfy, co pomaga organizmowi pracować wydajniej,
  • pobudza organizm do produkcji endorfin – naturalnych substancji chemicznych w organizmie, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy.

Masaż ma właściwości zdrowotne!

W różnych formach masaż może pomóc w leczeniu i łagodzeniu wielu dolegliwości. Badania pokazują, że jest szczególnie dobry w łagodzeniu problemów związanych ze stresem, od lęku i ataków paniki, po astmę, zaparcia i wysokie ciśnienie krwi. Ponadto, skutecznie łagodzi ból – leczy przewlekły ból, ból pleców, a nawet zapalenie stawów.

Masaż pobudza przepływ krwi, co zwiększa ilość tlenu i składników odżywczych, które docierają do narządów i tkanek. Poza tym, że stymuluje on Twój organizm do krążenia „dobrych rzeczy’’, powoduje również pozbywanie się „złych rzeczy” – produktów przemiany materii, toksyn, dwutlenku węgla i nadmiaru wody.

Może być stosowany w leczeniu określonych urazów fizycznych lub trudności, a także jako pomoc w rehabilitacji po urazie sportowym. Może również pomóc w zapobieganiu dalszym uszkodzeniom mięśni lub tkanek i poprawić zakres ruchu sportowca. Jednym z najwspanialszych efektów większości masaży jest to, że poczujesz się znacznie lepiej ze sobą, bardziej zrelaksowany we własnej skórze i wyciszony.

Rodzaje masażu

  • relaksacyjny – to połączenie masażu klasycznego z technikami przeciwstresowymi. Powolny sposób wykonywania masażu pozwala w pełni się odprężyć i usunąć zbędne napięcie z ciała. Masaż relaksacyjny łagodzi stany nerwowe, bóle głowy, bóle napięciowe w okolicy karku oraz nerwice i migreny.
  • sportowy – jest to zastosowanie masażu, a nie konkretna technika masażu. Rodzaj zastosowanej techniki lub zabiegu uzależniony jest od charakteru etapu treningu lub zawodów, kontuzji lub kondycji sportowej. Masaż sportowy jest mieszanką technik, których celem jest zwiększenie wydajności i pomoc przepracowanym mięśniom w szybkiej regeneracji.
  • punktów spustowych – punkt spustowy to niewielki skurcz mięśni lub napięty punkt w tkance. W masażu punktów spustowych stosuje się skoncentrowany i bezpośredni nacisk, aby celować w te miejsca. Ten rodzaj masażu może być również pomocny dla osób z przewlekłym bólem.
  • tkanek głębokich – ma na celu zwiększenie elastyczności tkanek i poprawę ich ukrwienia. Ponadto zmniejszenie napięcia mięśni oraz wzrost ruchomości w stawach. Masażysta pracuje na ścięgnach i brzuścach mięśniowych.
  • drenaż limfatyczny – delikatny zabieg na całe ciało, odprężający układ nerwowy i wspomagający układ odpornościowy organizmu.