Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Drenaż limfatyczny, zwany także manualnym drenażem limfatycznym, jest delikatną formą masażu stosowaną w celu złagodzenia bolesnego obrzęku rąk i nóg, spowodowanego obrzękiem limfatycznym. Obrzęk limfatyczny występuje, gdy tkanki zatrzymują płyn pozostawiony po tym, jak układ sercowo-naczyniowy wysyła krew do tkanek i narządów. Pozostały płyn nazywa się limfą.

Zwykle twój układ limfatyczny zbiera twoją limfę i zwraca ją do twojego serca poprzez sieć naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych. Kiedy coś zakłóca proces układu limfatycznego, limfa gromadzi się w twoich rękach i nogach, powodując ich puchnięcie. Drenaż limfatyczny polega na stosowaniu technik masażu, których celem jest przenoszenie limfy z tkanek do węzłów chłonnych, co łagodzi obrzęk tkanek.

Umów się na wizytę!

Skąd wiadomo, że masz problem z układem limfatycznym?

Układ limfatyczny może przestać działać prawidłowo, jeśli zostanie zablokowany poprzez stan zapalny lub nowotwór. Podstawowe problemy i blokady limfatyczne są często niezdiagnozowane, lecz przyczyniając się do wielu zaburzeń zapalnych i dolegliwości zdrowotnych. Zajęcie się układem limfatycznym jest korzystne dla ogólnego stanu zdrowia i odporności. Wykazuje obiecujące wyniki w leczeniu stanów zapalnych, bólu, stresu, blokad, problemów z wagą, problemów skórnych i zdrowia jelit. Objawy problemów limfatycznych mogą obejmować miejscowe wysypki i swędzenie. Ponadto dolegliwości bólowe, takie jak bóle mięśni, stawów i zauważalne obrzęki – węzłów chłonnych w gardle, pod pachami, w pachwinie lub obrzęk piersi. Powinny zaniepokoić Cię również takie objawy jak szybkie przybranie na wadze, chroniczne zmęczenie czy pojawienie się dużej ilości cellulitu na Twojej skórze. Nie bagatelizuj ich! Skontaktuj się, porozmawiajmy o Twoim problemie i zacznijmy nad nim pracować.

Drenaż limfatyczny – korzyści

Układ limfatyczny odgrywa kluczową rolę w obronie immunologicznej organizmu. Płyn limfatyczny przepływa przez naczynia limfatyczne, które łączą węzły chłonne. Gdy przechodzi przez węzły chłonne, białe krwinki zatrzymują i niszczą szkodliwe cząsteczki, takie jak bakterie. Podobnie jak krew w układzie krążenia, płyn limfatyczny zawsze się porusza. Jeśli ustanie, może wystąpić obrzęk, ponieważ gromadzi się płyn limfatyczny, często w rękach lub nogach. Drenaż limfatyczny zwykle stanowi część programu leczenia, który eksperci medyczni nazywają terapią limfatyczną zmniejszającą przekrwienie. Może ona poprawić krążenie w układzie limfatycznym i pomóc w radzeniu sobie z objawami obrzęku limfatycznego, w tym:

  • obrzękiem kończyn – takich jak ramiona, nogi, dłonie lub stopy – który może wpływać na ruchliwość,
  • obrzękiem innych części ciała, w tym klatki piersiowej, piersi, ramion, twarzy i pachwin,
  • bólem i zmianami czuciowymi,
  • uczuciem ciężkości,
  • trudnościami z dopasowaniem ubrania.

Poznaj wszystkie nasze usługi!