Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Rehabilitacja Poznań dla seniorów to forma terapii fizycznej, która jest skierowana do osób starszych w celu poprawy ich funkcjonalności i jakości życia. Celem rehabilitacji dla seniorów jest pomoc im w utrzymaniu lub poprawie ich zdolności funkcjonalnych, takich jak siła mięśniowa, równowaga, koordynacja i elastyczność.

W ramach tej rehabilitacji stosuję się różne metody terapeutyczne, takie jak ćwiczenia fizyczne, masaż Poznań, terapię manualną, kinezyterapię oraz gimnastykę rehabilitacyjną. Ponadto, rehabilitacja dla seniorów może również obejmować edukację i poradnictwo w zakresie zdrowego stylu życia, żywienia i aktywności fizycznej. To może pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu wielu problemów zdrowotnych, takich jak bóle stawów, problemy z równowagą, osłabienie mięśni, a także zwiększyć niezależność i jakość życia seniorów. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Drenaż limfatyczny – poznaj korzyści!

Kiedy senior może potrzebować rehabilitacji?

Senior może potrzebować rehabilitacji z różnych powodów, takich jak:

  1. Choroby przewlekłe. Osoby starsze często chorują na choroby przewlekłe, takie jak choroby układu krążenia, cukrzyca, osteoporoza, choroba Parkinsona i inne. Te choroby mogą prowadzić do utraty zdolności funkcjonalnych i wymagają specjalnej opieki medycznej, w tym rehabilitacji.
  2. Urazy. Starsze osoby są bardziej podatne na urazy, takie jak złamania, stłuczenia i skręcenia. Rehabilitacja Poznań może pomóc w powrocie do normalnego funkcjonowania po urazach.
  3. Zaburzenia równowagi i koordynacji. Osoby starsze są bardziej narażone na zaburzenia równowagi i koordynacji, co może prowadzić do upadków i innych urazów. Rehabilitacja może pomóc w poprawie tych funkcji i zmniejszeniu ryzyka upadków.
  4. Pooperacyjna rehabilitacja. Seniorzy często przechodzą operacje, które wymagają rehabilitacji w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania.
  5. Zmniejszona siła mięśniowa. Wraz z wiekiem, osoby starsze mogą doświadczać zmniejszenia siły mięśniowej i elastyczności, co może prowadzić do trudności w wykonywaniu codziennych czynności. Rehabilitacja może pomóc w poprawie siły mięśniowej i elastyczności.

Rehabilitacja – jakie zabiegi wybrać?

Istnieje wiele zabiegów fizjoterapeutycznych i masaży, które są odpowiednie dla seniorów i które pomagają im w utrzymaniu lub poprawie funkcjonalności i jakości życia.

Masaż leczniczy to jedna z najpopularniejszych form terapii manualnych. Polega na manipulacji tkanek miękkich w celu zmniejszenia bólu, zwiększenia elastyczności mięśni, poprawy krążenia i redukcji napięcia mięśniowego. Ponadto seniorzy bardzo często korzystają z rehabilitacji ruchowej w postaci gimnastyki rehabilitacyjnej. To zestaw ćwiczeń wykonywanych pod nadzorem terapeuty. Celem jest poprawa elastyczności mięśni, poprawa równowagi i koordynacji, a także redukcja bólu i sztywności stawów.

W przypadku problemów ze spiętymi mięśniami, doskonałym rozwiązaniem, które spowoduje przyjemny relaks i uczucie spokoju, będzie masaż relaksacyjny. To zabieg, który polega na manipulacji tkanek miękkich w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, zwiększenia relaksu i redukcji stresu.

Warte uwagi: Rehabilitacja ruchowa, czy wiesz kiedy jej potrzebujesz?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *