Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Zasięgnięcie porady doświadczonego fizjoterapeuty to coś, co wielu sportowców bierze pod uwagę w swoich wysiłkach treningowych. Na początku sportowej drogi fizjoterapeuta odgrywają główną rolę w opiece nad sportowcami i ich wynikami. Jednakże w jaki dokładnie sposób fizjoterapeuta może wspierać ogólną populację?  Ze sportowego punktu widzenia korzystanie z pomocy fizjoterapeuty może wydawać się dość oczywiste. Jednak czy dla ogółu dorosłych jest jakaś korzyść z wizyty u fizjoterapeuty? Przeczytaj niniejszy artykuł, w którym przedstawimy najważniejsze powody i symptomy, które powinny skłonić Cię do wizyty u fizjoterapeuty.

Przeczytaj również: Czym są przykurcze i dlaczego powstają?

Nie czekaj i zadzwoń do nas! Przekonaj się o tym, że możemy rozwiązać Twoje problemy! Więcej informacji na temat naszego gabinetu uzyskasz na stronie – KONTAKT

W czym może pomóc Ci fizjoterapeuta?

W przypadku problemów związanych ze sprawnością fizyczną, poruszaniem się lub towarzyszącym mu bólem – pacjenci mają nadzieję, że wiele dolegliwości ustąpi samoistnie z czasem. Jak można się domyślić, odpowiedź jest nieco bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Udaj się do fizjoterapeuty, jeśli:

  • Twój ból jest mechaniczny

Fizjoterapeuci leczą głównie problemy mechaniczne. Przez mechaniczne rozumiemy problem, który nasila się przez różne obciążenia, np. ból kolana, nasilający się przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach lub ból kostki, nasilający się podczas biegania. Fizjoterapeuta może Ci w tym pomóc!

  • Twój ból nie ustępuje (lub się nasila)

Wielu z nas odczuwa bóle, które zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Jeśli jest to problem mechaniczny, może to być ból związany tylko z określonym sportem lub aktywnością. Dlatego pacjenci zostawiają ból na jakiś czas w nadziei, że sam ustąpi. Bóle, które same nie ustępują lub wręcz się pogarszają, mogą wymagać interwencji fizjoterapeuty.

Niektóre problemy, takie jak ból ścięgna Achillesa, mogą ustąpić po odpoczynku, ale nasilają się za każdym razem, gdy próbujesz wrócić do zajęć sportowych, takich jak bieganie. Jeśli tak, to wzmocnienie i rehabilitacja mogą być kluczowe i tu naprawdę pomocny może okazać się fizjoterapeuta.

  • Twój ból jest bardzo silny i powoduje ograniczenia ruchowe

Jeśli budzisz się z silnym bólem szyi lub nagle pojawia się silny ból krzyża, który utrudnia Ci funkcjonowanie, chodzenie do pracy lub spanie,  jak najszybciej umów się do fizjoterapeuty! Będzie on mógł ocenić Twój stan i zdiagnozować przyczyny takiego stanu rzeczy. Może doradzić najlepszy sposób na zmniejszenie bólu i jak najszybszy powrót do pełnej sprawności. Fizjoterapia może być doskonała w usuwaniu bólu i pomaganiu w powrocie do sportu i codziennych aktywności.

Oferowane usługi

Aby zrozumieć, kiedy możesz potrzebować usług fizjoterapeutycznych, dowiedz się, jakie usługi są oferowane. Podstawową rolą fizjoterapeuty jest uważna ocena stanu pacjenta w celu postawienia skutecznej diagnozy. Po postawieniu diagnozy,  fizjoterapeuta stworzy i przepisze leczenie, indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb. Oto kilka przykładów typowych usług fizjoterapeutycznych:

  • Ocena postawy, zakresu ruchu itp.,
  • Leczenie urazów,
  • Terapie manualne, obejmujące manipulację i masaż,
  • Terapie elektromagnetyczne,
  • Oklejanie (kinestiotaping).

Współpracujemy z siecią salonów odnowy biologicznej Harumi.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *